Головна
Позбавлення батьківських прав
Позбавлення батьківських прав

Позбавлення батьківських прав – це крайня міра, яка застосовується до батьків, які систематично не виконують своїх батьківських обов’язків, зловживають алкогольними або наркотичними засобами, або ж були засуджені за злочин проти дитини. Ініціатором такої процедури може бути не тільки другий з батьків, а й інші родичі, а також компетентні органи.

Позбавлення батьківських прав батька або матері, з юридичної точки зору, складана процедура, яка відноситься до категорії найскладніших справ, що зустрічаються не тільки в сімейному праві, але і в адвокатській практиці вцілому. Складність пов’язана не тільки з моральною складовою процесу, а й з доказовою базою, яку необхідно надати суду для отримання позитивного рішення.

Спори про позбавлення батьківських прав розглядаються судом за обов’язкової участі органів опіки та піклування. Зазначені органи, у встановленому законодавством порядку надають свій висновок про доцільність або ж не доцільності позбавлення батьківських прав. Висновок, по суті, є рішенням органів опіки, для прийняття якого створюється спеціальна комісія, яка, в повному обсязі, всебічно досліджує зазначене питання, отримує від сторін конфлікту всі необхідні докази і відбирає пояснення. На практиці, висновок органів опіки для суду має вирішальне значення. Відповідно, необхідно проводити ретельну роботу перш за все з органами опіки.

Якщо у Вас виникла така життєва ситуація при якій необхідне проведення судової процедури позбавлення батьківських прав, то Вам не обійтися без кваліфікованої допомоги адвоката, що спеціалізується на позбавленні батьківських прав. Допомога досвідченого фахівця дасть Вам можливість досягти бажаного результату.

Я маю значний позитивний досвід участі в сімейних спорах, пов’язаних з позбавленням батьківських прав, і на практиці знаю особливості даної процедури. Більша частина моєї практики по супроводу судових процедур позбавлення батьківських прав проведена в місті Києві, тому я постійно, регулярно і активно співпрацюю з органами опіки столиці, що дає мені перевагу в знанні специфіки їх роботи. У зв’язку з цим, звернення до мене за адвокатською допомогою в такій категорії справ дасть Вам впевненість в надійності, компетентності та високій кваліфікації Вашого представника.

Вартість адвокатської допомоги в проведенні процедури позбавлення батьківських прав завжди індивідуальна. Вона визначається під час первинної консультації і аналізу особливостей кожної окремої справи.