Головна
Оспорювання батьківства

 

У житті іноді так складаються обставини, що при народженні дитини, біологічним його батьком є ​​не та особа, яка в даний час знаходиться в подружніх чи інших відносинах з матір'ю дитини. При цьому, дані саме офіційного чоловіка заносять до актового запису і у свідоцтво про народження дитини, як про батька. У разі, якщо офіційний чоловік усвідомлює, що він не є біологічним батьком дитини, але дані про нього як про батька вже вказані в актовому записі та свідоцтві про народження дитини, він може оспорити своє батьківство в судовому порядку.

 

Також, оспорити батьківство має право реальний біологічний батько дитини (людина, яка вважає себе реальним біологічним батьком), або мама дитини. Сімейним законодавством України передбачено право зазначених осіб оспорити батьківство людини, який вказаний в актовому записі та свідоцтві про народження дитини.


Як видно з усього вищесказаного, і відповідно до умов, визначених сімейним законодавством, оспорити батьківство можливо тільки шляхом звернення до суду з позовною заявою. Самі судові процедури оскарження батьківства є дуже складними і напруженими, як з точки зору цивільного процесу, так і з моральної сторони цієї справи. Крім того, істотним доказом у цій справі є той факт, що саме заявник є, або ж не є біологічним батьком дитини. Даний факт в суді встановлюється вичерпною кількістю засобів доказування, якими, зокрема є висновок експертизи.

 

Детальніше з даною процедурою Ви можете ознайомитись в статті «Оспорювання батьківства в суді».

 

Таким чином, якщо Вам необхідна кваліфікована допомога досвідченого адвоката в реалізації судової процедури оскарження батьківства, Ви можете звернутися в мій Центр, і бути впевненими в професійному захисті Ваших інтересів.