Головна
Дозвіл на виїзд

 

У законодавстві нашої держави детально прописаний порядок проїзду (в’їзду та виїзду) громадян, іноземців і осіб без громадянства, через державний кордон України.

 

Після розірвання шлюбу, або ж, припинення фактичних сімейних відносин, між батьками, в яких є діти, може виникнути спір, відносно дозволу на виїзд одного з них разом з дитиною за кордон України без супроводу іншого з батьків. Такі спори часто виникають у тому випадку, коли той з батьків, з ким проживає дитина, має намір виїхати за кордон України на постійне місце проживання, або має намір регулярно їздити з дитиною на відпочинок і лікування за кордон.


Згідно з чинним законодавством України, безперешкодний виїзд дитини за кордон здійснюється у таких випадках:

  • у супроводі обох батьків;
  • за наявності нотаріально засвідченої заяви одного з батьків про згоду на виїзд дитини з другим з батьків, без його супроводу;
  • за наявності рішення суду, яким надано дозвіл одному з батьків виїжджати за кордон України, без згоди і супроводу іншого з батьків до досягнення дитиною 16 років (це може бути разовий виїзд, або періодичні виїзди);
  • за наявності рішення суду, яким визначено, або висновку органів опіки та піклування, яким підтверджено місце проживання дитини (виїзд дозволяється до 1 місяця, за виключенням осіб, до яких застосовуються заходи примусового виконання рішення про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з дитиною);
  • за наявності рішення суду, яким визначено, або висновку органів опіки та піклування, яким підтверджено місце проживання дитини та довідки виконавчої служби про заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, а в окремих випадках – три місяці (виїзд дозволяється на 1 місяць та більше).

Судовий спір, про отримання дозволу на виїзд дитини, що не досягла шістнадцяти років, за кордон України, без дозволу і супроводу іншого з батьків, має багато особливостей, для успішної реалізації якого потрібен значний досвід і висока кваліфікація адвоката, який проводить таку справу в суді. А це означає, що адвокат повинен володіти успішним досвідом проведення таких сімейних спорів, щоб Клієнт був впевнений в результаті.

 

На практиці, ми неодноразово вигравали судові спори про дозвіл на виїзд дитини за кордон з одним з батьків без дозволу іншого.

 

Вартість адвокатської допомоги у вирішенні сімейного спору про надання дозволу на виїзд за кордон України без згоди і супроводу іншого з батьків завжди індивідуальна, і залежить від особливостей кожної конкретної справи.