Головна
Сімейні договори
Сімейні договори

Сімейні спори мають одну особливість, яка відрізняє їх від інших видів цивільно-правових спорів. Ця особливість полягає в тому, що згідно чинного сімейного законодавства учасники сімейних правовідносин мають фактично рівні права і обов’язки – це стосується як прав щодо виховання та утримання дитини, так і майнових прав щодо спільно нажитого майна.

З вище зазначеного випливає, що найпростішим, найдешевшим та найнадійнішим способом врегулювання будь-яких сімейних правовідносин та спорів – є укладення між членами подружжя сімейних договорів.

Чинне сімейне законодавство, окрім шлюбного договору, передбачає й інші види сімейних договорів, які регулюють інші види сімейних правовідносин:

Договір «про добровільний поділ спільного сумісного майна подружжя» – це сімейний договір, на підставі якого подружжя має можливість поділи все майно, набуте під час проживання у шлюбі. Такий спосіб поділу спільного сумісного майна подружжя порівняно швидший та дешевший, ніж поділ майна подружжя через суд. Окрім цього, чинне сімейне законодавство передбачає також можливість укладення договору щодо поділу майна нажитого за час проживання у фактичних сімейно-шлюбних відносинах (в громадянському шлюбі).

Договір «про порядок виховання та утримання дітей» – це сімейний договір, на підставі якого мати та батько можуть встановити порядок виховання та утримання спільних дітей. Зокрема, в такому договорі можна встановити розмір та порядок виплати аліментів, порядок побачень з дитиною того з батьків, який не проживає разом з дитиною, а також всі інші аспекти виховання дитини. Тобто, підписанням даного договору вирішуються проблеми утримання дитини, встановлення графіку зустрічей з нею та усунення перешкод у спілкуванні з дитиною.

Я маю значний досвід та ексклюзивні напрацювання в розробці різних сімейних договорів. Якщо у вас виник сімейний спір, то рекомендую Вам, в першу чергу, розглянути можливість врегулювати такий спір шляхом укладення сімейного договору.

Вартість адвокатської допомоги в розроблені та укладені сімейних договорів завжди індивідуальна. Вартість включає в себе розроблення індивідуального сімейного договору, який буде детально врегульовувати правовідносини, що виникли, а також консультацію щодо юридичних наслідків його укладення та дії.