Головна
Питання щодо майна

Питання щодо майна

Команда сімейних адвокатів MITRAX надає допомогу в питаннях майна, розділяючи всі звернення Клієнтів на наступні категорії: поділ спільного майна подружжя, розділ майна в цивільному шлюбі, консультація по розділу майна.

Поділ спільного сумісного майна подружжя при розлученні - це непроста судова процедура, під час якої подружжя ділить, згідно чинному сімейному законодавству, майно, набуте під час перебування в офіційно зареєстрованому шлюбі.

 

Сімейне законодавство встановлює, що спільне майно подружжя, набуте під час перебування в офіційно зареєстрованому шлюбі, ділиться між подружжям порівну, тобто в рівних частках. При цьому, ми як досвідчені адвокати по розділу майна, можемо стверджувати про існування законних способів відступу від принципу рівності часток подружжя в спільному сумісному майні. Також, існує достатньо підстав для виключення деякого майна з числа загального спільного, як майна, яке не підлягає розділу. Всі нюанси конкретно Вашої справи ми зможемо обговорити особисто при зустрічі.

Цивільний шлюб в Україні постійно набуває все більшої популярності. Це пов'язано з тим, що, на перший погляд, він дає більше свободи партнерам у відносинах, і, на думку більшості людей, не є підставою для появи взаємних прав і зобов'язань.

 

Але перебування у фактичних сімейно-шлюбних відносинах, а саме так згідно з українським законодавством називається те, що в суспільстві називають «цивільний шлюб», є підставою для появи цілого ряду взаємних прав і зобов'язань, в тому числі і майнових.

 

За тривалу практику, пов'язану з сімейним правом, ми неодноразово брали участь в справах про розділ майна, придбаного партнерами за час перебування в цивільному шлюбі. Такі справи мають багато особливостей, які відрізняють їх від поділу спільного сумісного майна подружжя, хто перебував в офіційно зареєстрованому шлюбі.

Питання щодо поділу майна виникають з різних причин:

при розлученні подружжя, шлюб яких офіційно зареєстрований;
в період перебування подружжя в офіційному шлюбі;
в тому випадку, коли розходяться особи, які мають сімейні стосунки без їх офіційної реєстрації;
після смерті одного з подружжя (коли є необхідність виділення певної частини майна в спадщину) і т.д.
Розділ майна не завжди проводиться через суд. Якщо між подружжям був складений документ, в якому прописані всі правила поділу спільного майна після шлюборозлучного процесу, то йти в суд є сенс тільки з позовною заявою про оскарження зазначеного договору. Якщо ж подружжя вирішує питання розділу мирно, то в таких випадках дана справа розглядається «в нотаріальній конторі», шляхом підписання нотаріально завірених договорів.

 

Але, у всіх випадках для того, щоб чітко знати свої права, а також яке майно підлягає розподілу, необхідна консультація адвоката по розділу майна.

Відгуки

Дочка розривала шлюб із іноземцем. Відбулося все швидко і тихо. Те, що ми хотіли.

Ольга

17.10.2019

Не быстро, но действенно. Прошёл с ними от идеи развода до второго брака и контракта.

Иван

10.09.2019

Олег та Інна встановили моє батьківство та погодили графік зустрічей з дитиною. Дякую.<...

Віталій

14.08.2019