Головна

Оскарження заповіту

Оскарження заповіту

Вирішення спорів про визнання заповіту недійсним має ряд тонкощів, які в кожному конкретному випадку можна використати на користь як позивача, так  і відповідача. Цивільне законодавство надає можливість оскаржити заповіт з різних підстав, зокрема, через відсутність у заповідача добровільного волевиявлення, права на складання заповіту, порушення вимог щодо форми та посвідчення заповіту тощо. 

 

У зв’язку із зазначеним встановити дійсність чи недійсність заповіту можна лише за участю професіонала, який вільно орієнтується в процесуальних інструментах, що можуть бути використанні для встановлення чи спростування тих чи інших обставин. Приміром, встановити волевиявлення заповідача на складання заповіту, дієздатність заповідача можливо лише за наявності відповідного висновку експерта. Разом з тим,  в залежності від виду експертизи для її проведення потрібні відповідні медичні документи чи документи, що містять оригінал підпису заповідача (окрім оригіналу заповіту), доступ до яких зазвичай обмежений та отримати які можна лише в передбаченому законом порядку.

 

Процес визнання заповіту недійним потребує значних зусиль, при цьому забезпечити гарантії отримання очікуваного результату можливо лише за наявності правової допомоги кваліфікованого адвоката.

Відгуки

Дочка розривала шлюб із іноземцем. Відбулося все швидко і тихо. Те, що ми хотіли.

Ольга

17.10.2019

Не быстро, но действенно. Прошёл с ними от идеи развода до второго брака и контракта.

Иван

10.09.2019

Олег та Інна встановили моє батьківство та погодили графік зустрічей з дитиною. Дякую.<...

Віталій

14.08.2019