Спеціалізована юридична та адвокатська допомога (080) 033 04 74 Замовити дзвінок
array(3) { ["en"]=> array(11) { ["id"]=> int(606) ["order"]=> int(0) ["slug"]=> string(2) "en" ["locale"]=> string(5) "en-US" ["name"]=> string(2) "EN" ["url"]=> string(25) "https://mitrax.com.ua/en/" ["flag"]=> string(95) "https://mitrax.com.ua/wp-content/plugins/polylang-pro%202/vendor/wpsyntex/polylang/flags/us.png" ["current_lang"]=> bool(false) ["no_translation"]=> bool(true) ["classes"]=> array(5) { [0]=> string(9) "lang-item" [1]=> string(13) "lang-item-606" [2]=> string(12) "lang-item-en" [3]=> string(14) "no-translation" [4]=> string(15) "lang-item-first" } ["link_classes"]=> array(0) { } } ["ru"]=> array(11) { ["id"]=> int(609) ["order"]=> int(0) ["slug"]=> string(2) "ru" ["locale"]=> string(5) "ru-RU" ["name"]=> string(2) "RU" ["url"]=> string(53) "https://mitrax.com.ua/practices/razvod-s-inostrancem/" ["flag"]=> string(95) "https://mitrax.com.ua/wp-content/plugins/polylang-pro%202/vendor/wpsyntex/polylang/flags/ru.png" ["current_lang"]=> bool(false) ["no_translation"]=> bool(false) ["classes"]=> array(3) { [0]=> string(9) "lang-item" [1]=> string(13) "lang-item-609" [2]=> string(12) "lang-item-ru" } ["link_classes"]=> array(0) { } } ["uk"]=> array(11) { ["id"]=> int(611) ["order"]=> int(0) ["slug"]=> string(2) "uk" ["locale"]=> string(5) "uk-UA" ["name"]=> string(2) "UK" ["url"]=> string(60) "https://mitrax.com.ua/uk/practices/rozluchennja-z-inozemcem/" ["flag"]=> string(0) "" ["current_lang"]=> bool(true) ["no_translation"]=> bool(false) ["classes"]=> array(4) { [0]=> string(9) "lang-item" [1]=> string(13) "lang-item-611" [2]=> string(12) "lang-item-uk" [3]=> string(12) "current-lang" } ["link_classes"]=> array(0) { } } }
Меню
Mitrax - практика приватних клієнтів відзначена рейтингом The Legal 500 EMEA 2021, 2022, 2023 серед кращих юридичних фірм України

    Mitrax входять в ТОП 25 кращих юридичних компаній України у 2023 році

      Mitrax краща юридична фірма року з Сімейного права у 2021 році

        Mitrax в трійці кращих юридичних компаній України з Захисту бізнесу у 2021 році

          Чому варто вибрати нашу компанію

          переваги
          Вузька спеціалізація
          Кожен адвокат – фахівець у конкретній галузі права з досвідом понад 10 років.
          переваги
          Відповідальний підхід
          Несемо повну відповідальність за результат та будуємо довгострокові відносини з клієнтами.
          переваги
          Успішний досвід
          Постійно вдосконалюємо знання та практикуємо, аби забезпечити клієнтам кращий результат.
          переваги
          Репутація та визнання
          Входимо до рейтингів найкращих юридичних фірм України та отримуємо нагороди.

          Розлучення з іноземцем

          Інколи розлучення ускладнюється наявністю іноземного елементу. І найчастіше у клієнтів виникає питання: як розірвати шлюб з іноземцем без виїзду з України та за його відсутності? Відповідь проста – довірити справу досвідченому сімейному адвокату.

          Якими питаннями займається адвокат у цій категорії справ?
          Розлучення з іноземцем через РАЦС.
          Якщо немає підстав для розірвання шлюбу через суд, цю процедуру можна реалізувати в органах РАЦСу. Адвокат допоможе правильно оформити заяви від кожного з експодружжя.
          Розірвання шлюбу з іноземним громадянином через суд.
          Адвокат проаналізує відповідні міжнародні угоди та законодавство країни, де ви укладали шлюб. Він визначить підсудність та підготує документи.
          Визначення місця проживання дітей, призначення аліментів, поділ майна.
          Як і при звичайному розлученні адвокат допоможе розв’язати важливі супутні питання на вашу користь.
          Як отримати консультацію адвоката
          Image_1
          Залиште Ваші дані та наш спеціаліст зв'яжеться з Вами найближчим часом

            З чого складається робота адвоката
            Первинна консультація.
            Фахівець аналізує вашу ситуацію. Насамперед з’ясовує за законодавством якої держави укладався ваш шлюб, чи був шлюбний договір, якими міжнародно-правовими угодами регулюється розлучення у вашому випадку.
            Окреслення плану дій.
            Адвокат розкладає подальшу роботу на чіткі кроки. Зокрема, зазначає, які документи потрібно отримати клієнту, а які він підготує самостійно.
            Укладення договору про правову допомогу та початок роботи.
            Після з’ясування всіх нюансів адвокат з клієнтом укладають договір, де прописані умови співпраці. Одразу після його підписання адвокат розпочинає роботу над вашою справою.
            процес
            Розлучення з іноземцем в Україні без його згоди та присутності

            Не всі історії кохання закінчуються романтичним «хеппі ендом». Інколи щасливим фіналом стосунків стає саме розірвання шлюбу. Навіть якщо на вас очікує не надто легкий процес як-то розлучення з іноземцем. За підтримки кваліфікованого сімейного адвоката, ця процедура пройде максимально безпроблемно.

            Як оформити розлучення з іноземцем: два шляхи

            Законодавство України дозволяє розірвати шлюб у два способи.

            1. За спільною заявою в органах РАЦС – якщо у подружжя немає неповнолітніх дітей та обидва згодні на розлучення. Це найменш енергозатратний шлях.
            2. Через суд – якщо у пари є спільні неповнолітні діти або хтось з партнерів не хоче розривати шлюб. Сюди також належать випадки, коли друга сторона взагалі не виходить на зв’язок та не висловлює свою позицію.

            Звичайно, наявність «іноземного елементу» вносить корективи в обидві процедури. Розглянемо їх детальніше.

            Розлучення з іноземцем через РАЦС

            Якщо у вас немає спільних неповнолітніх дітей та обидва згодні припинити шлюб, це дає можливість розлучитися мирно та відносно швидко. Достатньо прийти до РАЦСу з паспортами та свідоцтвом про шлюб, щоб написати та подати заяву про його розірвання.

            Можливе також розлучення з іноземцем без його присутності, якщо він знаходиться за межами України та не планує приїздити.

            В абзаці 2 ч. 1 ст. 106 Сімейного кодексу України передбачено «план дій» на такий випадок. Якщо людина не може особисто подати заяву до РАЦСу з поважних причин, це може зробити другий з подружжя від його імені.

            Як це може виглядати:

            • ви отримуєте в РАЦСі зразок заяви про розірвання шлюбу та надсилаєте її своєму іноземцеві;
            • він перекладає документ мовою своєї країни, заповнює свою частину заяви, завіряє у нотаріуса (при необхідності – легалізує) та надсилає вам;
            • ви перекладаєте документ українською, завіряєте переклад нотаріально та подаєте до РАЦСу.

            Далі працівники РАЦСу приймають заяву, роблять відповідні записи в реєстрах та видають вам свідоцтво про розірвання шлюбу. Щоб визначити конкретний алгоритм дій для вашої ситуації, зверніться до адвоката.

            Розлучення з іноземцем через суд в Україні

            Цей шлях викликає одразу декілька питань. За яким законодавством розривають такий шлюб? До якого суду звертатися? Як бути, якщо іноземець відмовляється приїздити до України та брати участь у судовій справі?

            Насамперед керуватися слід Законом України «Про міжнародне право». Його норми дозволяють розірвати шлюб з іноземцем в українському суді за таких умов:

            • останнє спільне місце проживання подружжя було в Україні, й наразі одна зі сторін все ще проживає тут;

            Наприклад, ви одружилися із громадянином іншої держави та останні 10 років прожили в Києві. Потім вирішили розійтися. Чоловік одразу поїхав на свою батьківщину, а ви залишилися жити в Україні. В цьому випадку ви маєте право розвивати шлюб в українському суді.

             

            •  шлюб було зареєстровано в Україні.

            Крім того, питання розлучення з іноземцем може вирішуватися двосторонніми угодами між Україною та іншою державою.

             

            Для прикладу – Договір між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах. Стаття 26 цього документу визначає, який суд має розглядати справи про розірвання шлюбу між українськими та польськими громадянами. Уявімо ситуацію: українка одружилася з громадянином Польщі. Шлюб зареєстрували в Україні, але потім подружжя переїхало до Кракова. Там вони прожили майже 20 років, народили дітей, придбали квартиру. Згодом їхні стосунки зіпсувалися, тож подружжя вирішило розлучитися.

            Хоча шлюб укладено в Україні, його розірвання має проходити за законодавством Польщі. Чому так? У частині 2 ст. 26 Договору між Україною та Польщею, розлучення проводиться за правилами тієї сторони, на території якої постійно проживає подружжя.

            Перед тим як подати на розлучення з іноземцем, варто проконсультуватися з досвідченим адвокатом. Він проаналізує вашу ситуацію та визначить, як вам діяти та якими нормами керуватися.

            До якого суду в Україні слід звертатися

            Якщо ви впевнилися, що розлучення можна здійснити в Україні, варто визначитися із судом. За загальним правилом позов необхідно подавати до суду за зареєстрованим місцем проживання відповідача.

            Але ми розуміємо – далеко не завжди іноземець проживає в Україні. Найчастіше він перебуває за її межами. У такому випадку справу про ваше розлучення може розглянути:

            • суд за вашим зареєстрованим місцем проживання, якщо на вашому утриманні перебувають малолітні чи неповнолітні діти;
            • суд за останнім відомим місцем проживання чи перебування відповідача, або за місцезнаходженням його майна, якщо місце реєстрації чи проживання вашого експартнера наразі невідоме.
            Чи можливе розлучення з іноземцем без його згоди?

            Як правило, є два сценарії.

            1. Іноземець не бере участі у судових засіданнях, ігнорує повідомлення суду та не висловлює свою позицію. У цьому випадку суд керується лише вашою позицією та розриває шлюб. Фактично, відбувається розлучення з іноземцем в односторонньому порядку.
            2. Або колишній партнер надсилає свої заперечення та просить суд не розривати шлюб. У такому випадку суд може дати вам час на примирення до 6 місяців. Шлюб розірвуть після спливу цих строків, якщо ваші відносини не покращаться.
            Які документи потрібні для розлучення з іноземцем

            Для РАЦСу достатньо ваших паспортів, свідоцтва про укладення шлюбу та заяви про його розірвання. Не забувайте про переклад та нотаріальне засвідчення, якщо інша сторона не готова йти у РАЦС особисто.

            Для суду все трохи складніше. Вам необхідно підготувати та подати пакет документів:

            • позовна заява з вашими вимогами та їх обґрунтуванням;
            • документи та інші матеріали на підтвердження тих обставин, на які ви посилаєтесь у позові (залежать від ситуації);
            • копії вашого паспорта;
            • свідоцтво про шлюб;
            • свідоцтва про народження дітей;
            • квитанція про сплату судового збору.

            Зверніть увагу, що позовну заяву також необхідно перекласти мовою вашого колишнього партнера та завірити нотаріально.

            Чим допоможе адвокат при розлучень з іноземцями

            З адвокатами Mitrax ви отримуєте надійну та кваліфіковану юридичну підтримку залежно від складності вашої ситуації. Наші фахівці допоможуть вирішити вашу ситуацію під ключ:

            • з’ясують, за якими правилами має проходити ваше розлучення;
            • визначать підсудність вашої справи;
            • підготують необхідний пакет документів, забезпечать переклад та нотаріальне завірення;
            • представлять ваші інтереси та захистять вашу позицію в судах та інших установах.

            Що в результаті? Ви отримуєте рішення про розірвання вашого шлюбу, не витрачаючи часу та сил на участь у судових засіданнях.

            Чому саме Mitrax? Наша компанія займає 1 місце у практиці сімейних спорів за версією Legal Awards 2021. Крім того, ми відзначені багатьма престижними нагородами та рейтингами. Наші фахівці напрацювали успішну практику судових спорів, винайшли дієві алгоритми для різних ситуацій та мають ґрунтовні знання різних галузей права.

            Хочете отримати консультацію та дізнатися скільки коштує розлучення з іноземцем у вашому випадку? Залишайте заявку на цьому сайті, й наші спеціалісти зв’яжуться з вами.

            Зразки заяви при розлученні з іноземцем

            Позовна заява про розірвання шлюбу

            Заява про розірвання шлюбу в окремому провадженні

            Часті питання та відповіді
            У який спосіб можна розірвати шлюб без дітей з іноземцем на території України?
            Процедура розлучення з іноземцем в Україні здійснюється через органи РАЦС або в судовому порядку. При цьому відсутність одного з подружжя в країні не є проблемою, оскільки заява може подаватися від його імені іншою людиною. При цьому потрібно лише самостійно заповнити свою частину заяви про реєстрацію розірвання шлюбу та завірити її в нотаріуса, а інший з подружжя легалізує її в Україні при необхідності.
            За який термін суд виносить рішення про розірвання шлюбу з іноземцем?
            Суд виносить рішення протягом одного місяця з дня подачі заяви. До того, як цей термін закінчиться, подружжя може відкликати заяву про розлучення з іноземцем.
            Куди звертатися, якщо місцеперебування відповідача невідоме?
            Якщо місце реєстрації або проживання відповідача невідоме, позов про розлучення з іноземцем пред'являють за останнім місцем реєстрації в Україні. Позов можна направити за місцем, де знаходиться його майно.
            Потрібна консультація
            заповніть форму та спеціаліст зв'яжеться з Вами

              Чи була ця інформація корисною для Вас:
              1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 оцінок, середнє 5,00 з 5)
              Loading...
              array(3) { ["en"]=> array(11) { ["id"]=> int(606) ["order"]=> int(0) ["slug"]=> string(2) "en" ["locale"]=> string(5) "en-US" ["name"]=> string(2) "EN" ["url"]=> string(25) "https://mitrax.com.ua/en/" ["flag"]=> string(95) "https://mitrax.com.ua/wp-content/plugins/polylang-pro%202/vendor/wpsyntex/polylang/flags/us.png" ["current_lang"]=> bool(false) ["no_translation"]=> bool(true) ["classes"]=> array(5) { [0]=> string(9) "lang-item" [1]=> string(13) "lang-item-606" [2]=> string(12) "lang-item-en" [3]=> string(14) "no-translation" [4]=> string(15) "lang-item-first" } ["link_classes"]=> array(0) { } } ["ru"]=> array(11) { ["id"]=> int(609) ["order"]=> int(0) ["slug"]=> string(2) "ru" ["locale"]=> string(5) "ru-RU" ["name"]=> string(2) "RU" ["url"]=> string(53) "https://mitrax.com.ua/practices/razvod-s-inostrancem/" ["flag"]=> string(95) "https://mitrax.com.ua/wp-content/plugins/polylang-pro%202/vendor/wpsyntex/polylang/flags/ru.png" ["current_lang"]=> bool(false) ["no_translation"]=> bool(false) ["classes"]=> array(3) { [0]=> string(9) "lang-item" [1]=> string(13) "lang-item-609" [2]=> string(12) "lang-item-ru" } ["link_classes"]=> array(0) { } } ["uk"]=> array(11) { ["id"]=> int(611) ["order"]=> int(0) ["slug"]=> string(2) "uk" ["locale"]=> string(5) "uk-UA" ["name"]=> string(2) "UK" ["url"]=> string(60) "https://mitrax.com.ua/uk/practices/rozluchennja-z-inozemcem/" ["flag"]=> string(0) "" ["current_lang"]=> bool(true) ["no_translation"]=> bool(false) ["classes"]=> array(4) { [0]=> string(9) "lang-item" [1]=> string(13) "lang-item-611" [2]=> string(12) "lang-item-uk" [3]=> string(12) "current-lang" } ["link_classes"]=> array(0) { } } }